אהבה היא צורך אנושי. מחקרים מראים שהיא הצורך הגדול ביותר של כולנו. אז איך קורה
שבמקום להתקרב לאהבה, אנחנו מתרחקים ממנה?

אבל לא לדאוג, את גישת עיסוי מגע ממקד פיתחתי כדי לעזור ולהתקרב שוב לאהבה.


כמה אימוג'ים של לב קבלת היום? כמה שלחת? נחמד לי לקבל לב בסוף כל משפט,
עם זאת הייתי רוצה לשמוע אותך אומר.ת לי " אני אוהב.ת אותך". ואני ממש לא רוצה שתגיד
לי "למה להגיד לך?  את.ה יודע.ת שאני אוהב.ת אותך!". אני רוצה חיבוק אמיתי, אני רוצה שהתאים
שלי ידעו את האהבה.

חיים בלי אהבה מאבדים מזוהרם וממשמעותם ובתוכנו יש גרעין שיודע את זה. אבל
בו זמנית אף אחד מאתנו גם לא אוהב לכאוב, ולא רוצה להיפגע.
אז מה אנחנו עושים באופן לא מודע?
נמנעים מקשר ומאהבה בדרכים יצירתיות, רובן לא מודעות. 

אנחנו נפעיל מניפולציות חזקות שבסוף פוגעות בעיקר בנו.  למשל: נמצא את כל הסיבות "הטובות" לכאורה לפגוע לפני שניפגע, לפני שמשהו יבגוד באהבה שלנו. בכך, מתוך שרצינו להגן על עצמנו התרחקנו מאהבה.  ומה עוד אנחנו עושים?
אנחנו מתנתקים. אנחנו סוגרים את הלב שלנו וגם מלמדים את עצמנו "לא לצפות – כדי לא להיפגע". אבל זוהי חרב עם להב ששני צדדיה חדים. כי בדרך זו אנחנו מתאמנים על לסגור את הלב.

הפסיכואנליסט וילהלם רייך, תיאר את הדרכים השונות להימנע מפגיעות, כשריון שאנחנו שמים על עצמנו. השריון הוא גם גופני, וגם נפשי ומנטלי. בסופו של דבר מתעצבת בתוכנו אמונה שלילית
בקשר לאהבה, לעצמנו ולעולם כולו.

המצב החדש שנוצר נמצא בקונפליקט עם טבע האהבה שקיים בתוך כל אחד מאתנו. המצב עכשיו הוא מאבק בין חלק בנו שמאמין שהרבה יותר בטוח להתנגד, לסגור ולא להביע רגשות, במיוחד לא רגשות אהבה – לבין גרעין האהבה ששוכן עמוק בתוכנו. 

שמי נורי ברקת, ואני מכירה מתוך עצמי את הקונפליקט הזה. הסימפטומים של השפעתו מוחשית מאד על החלטות, בחירות, מערכות יחסים, יצירתיות, בריאות, ובכלל בתחושת שפע בחיים. לפני יותר מ 30 שנה חוויתי הארה ובעקבותיה אני והחיים שלי התחילו להשתנות. בין השאר הפכתי להיות מטפלת בגוף ובנפש. עם השנים חושי התחדדו ופיתחתי את גישת מגע ממקד – חוויה
שמכוונת איחוד במקום מאבק, תוך חיבור לגרעין האהבה.  

גם כאב גב הוא שריון. כך גם מתח, חוסר סיפוק, או תחושה של אכזבה מעצמך.
החושים שלי, שהתחדדו בעקבות ההארה שחוויתי, הבינו שעיסויים לא נועדו למוסס את השריון.
כמו כן עיקר החוויה שלי הייתה התגלות האהבה בתוכי. היא לא הייתה מוכנה שאמשיך להסתיר אותה. בהמשך גם הבנתי שאם כל אדם יגלה בתוכו שוב אהבה, גם הוא יוכל להיפתח ולא יסתיר עוד
את הוויית הקיום שלו. ראיתי כיצד חיבור ואיחוד חלקים שבתוכנו פותר גם בעיות גופניות, נפשיות ואחרות, בלי מאמץ.

התחלתי לחפש כלים שיובילו לזה. הכלי שמצאתי הוא מגע ממקד. מגע שבמהלכו  אנשים
מספרים בדר"כ על חוויה במימד אחר, והתגלות. ההתגלות היא משהו פנימי שנמצא ברגע הזה והשפעה פותחת לב עם תחושה של אהבה. ז"א שהחוויה בטיפול מגע ממקד, היא פגישת עצמי המאוחד: מחשבות ורעיונות שמעוגנים גם ברגשות ותחושות, ממש בגוף הפיזי. אנשים מתארים משהו מאד חיובי וחזק.

למי מיועד טיפול כזה?
זה יכול להיות טיפול שהרבה אנשים רוצים אותו בשביל ההנאה, אבל אני מרגישה
בחשיבות הברכה של תהליך שפוגש אנשים עם תהומות התנתקות, מטראומה גדולה או קטנה שאולי אפילו לא זכור מתי קרתה. הטיפול במגע ממקד, מרחיב את החושים, ממקד את התודעה, ומרפא מבפנים.הטיפול במגע בדרך הזאת, חשוב גם לאנשים שעברו, כמוני, חוויה של הארה ספונטאנית.
אלו שמבינים שלמען ההמשך, יש חשיבות לדרך שבה אנחנו שמעבדים את חווית ההארה.

ובקצרה, מה שכדאי שנזכור הוא שבכל אחד מאתנו יש גרעין של עוצמה. החיים יכולים לגלות לנו את זה, וטיפול בודאי עוזר ומעביר חוויה שאדם לא יכול לעבור בעצמו. בכל מקרה שאפו לגלות את הדרך שלכם מהוויה מצמצמת אל מרחב של אהבה. התגלות האהבה היא הגאולה.

תגובות